HAKKIMIZDA

Serkay; filosundaki özmal ve kiralık araçlarla taşımacılık hizmeti vermektedir.


Serkay'ın temelleri, 1998 yılında, Sakarya Pamukova'da bulunan Ak Gıda (Ülker)'nın ilk fabrikasında Lojistik sektörüne adım attığı günlere dayanır.

Serkay; Türkiye'nin en iyileri arasındaki Yıldız Holding'in bünyesindeki Ülker' e en iyi hizmeti sunmak amacıyla çıktığı yolda 2000 yılında 125 araçlık bir filoya ulaşmıştır.

Serkay; 2005 yılından itibaren 250 aracı ve iki akaryakıt istasyonuyla -Serkay&Balkay Petrol - bünyesinde çalışan yatırımcılarına hizmet vermeye başlamıştır.

Serkay; 2005 yılında, Lojistik ve Akaryakıt sektörüne paralel bir sektör olan Sigortacılık sektörüyle de hizmet vermeye başlamıştır.

Serkay; 2007 yılında, Ak Gıda 'nın Sakarya Pamukova'daki fabrikası dışında ikinci fabrikasının Karaman'da açılmasıyla akaryakıt desteği vermek üzere Karaman 'da üçüncü akaryakıt istasyonunu açarak hizmet vermeye başlamıştır. 2007 'de şirketin filoya dahil ettiği araç sayısı 380 e ulaşmıştır. Araç tipleri tankerli ve frigorifik kasa olarak yer almaktadır. 2007 yılında, 18 adet Özmal araç alımı yaparak filosunu güçlendirmiştir.

Serkay; 2011 yılında kurucusu H.Ibrahim Kalaycı'nın vefatıyla, Serkay' da 2011'den sonra Genel Müdürlük görevini Sn. Mustafa Kalaycı üstlenmiştir. 2014 yılında, 2 damperli araç alımı daha yaparak, kuru yük taşımada da hizmete başlamıştır.

Misyon;
Lojistik sektöründe müşteri ihtiyaçlarına alternatif çözümler üretmek.

Vizyon;
Lojistik sektöründe en çok tercih edilen marka olmak.

Serkay'dan Manifesto;
Birbirine güçlü değerlerle bağlı bir aile şirketiyiz. Bu ailenin temelleri güven, sabır ve inanç tohumlariyla her geçen gün "biz" olma yolunda büyümektedir.